Categories

Tvorba kolekcie: Love is my Drug

Rád by som vám dodatočne predstavil projekt, na ktorom som pracoval na jeseň 2018 – Kolekcia Love is my Drug. 

 

Po verejnom prieskume na VŠVU, kde som vystavoval kolekciu Sick World, mi prišlo množstvo správ s otázkami či tieto šperky predávam, za koľko a podobne. Priznám sa, nebol som vôbec pripravený na takéto podnety a veľmi milo ma to prekvapilo. Každopádne brošne z kolekcie Sick World pokladám skôr za výtvarné artefakty, ako „nositeľné“ kúsky. Sú pomerne veľké a z dôvodu použitého materiálu (mosadz) aj pomerne ťažké.

Z tohto dôvodu som začal premýšľať nad jednoduchším prevedením. Kritéria boli jednoduchosť, „nositeľnosť“, výrazný zapamätateľný dizajn, čistota spracovania a cenová dostupnosť.

 

Pri kreovaní každého nového projektu mám tendenciu pomenovať ho. Jedným z dôvodov je jednoznačne jednoduchšia a pochopiteľnejšia prezentácia ako i zapamätateľnosť projektu. Zastávam princíp, že umenie alebo tvorba by mala byť pochopiteľná, a teda odprezentovať myšlienky autora priamo a pochopiteľne.

Zaujímal ma fenómén drog a ich pôsobenia na ľudský organizmus, najmä psychiku. V teoretickej rovine samozrejme. Prezrel som si nespočet dokumentov, výpovedí, prečítal množstvo článkov o tejto tématike. Jednoznačne ide o kontroverznú tému. Kontroverzia však priťahuje záujem.

V dnešnej spoločnosti je konzumácia drog narastajúcim faktorom, čo je veľmi zaujímavé, pretože informovanosť o ich škodlivosti je podľa môjho názoru pomerne dosť rozšírená naprieč všetkými médiami. Každopádne dodávam, že zvýšená konzumácia je najmä v oblasti ľahkých drog (kde je otázka ich ilegality často otázna), zatiaľ čo v prípade ťažších látok je tento fenomén klesajúcim faktorom.

 

Odkaz kolekcie Love is my Drug

Drogy sú a vždy budú problém v spoločnosti. Spôsobujú slasť, ktorá je porovnateľná s pocitom lásky. Súčasne však spôsobujú pocit závislosti, bolesť a smútok, porovnateľné s pocitom „neúspešnej“ lásky a nenaplnených citov.

Táto myšlienka je pre mňa veľmi silná. Som optimista a na pozeranie sa na život preferujem ružové okuliare pred tými čiernymi.

 

Pocit zaľúbenia i sklamania a smútku poznáme všetci, preto verím, že táto kolekcia skrýva úprimnú a nefalšovanú pravdu o živote každého z nás a preto vlastníci tejto kolekcie odkazujú svetu i životu symbolické: Láska je moja droga. 

Celá kolekcia aj s fotografiami z fotenia TU

 

Kolekcia pinov Love is my Drug

Materiál

Mosadz, vyplnená čiernym alebo cherry smaltom

Počet dizajnov v kolekcii (6)

Love Pills, Love Pie, Love X, Lover, Afterglow, Candy

Počet vyrobených kusov (22)
Počet dostupných kusov (5)